- citatul zilei

Horoscop - Horoscopul săptămânii

Produse-Bio

Actualitate, știri, ziare - Știri interne - Guvernul României

CFR Cluj a remizat cu Young Boys Berna în preliminariile Ligii Campionilor, după ce a fost egalată în prelungiri

Spread the love

Ardelenii au marcat prin Cistian Manea, încă din minutul al 4-lea, iar elvețienii au egalat în al doilea minut suplimentar de joc.

Antrenorul Mariuș Șumudică a început cu o formulă de joc care a surprins, cu trei fundași centrali, care a părut că va da roade, după ce Manea a deschis scorul la prima fază fixă.

Totuși, marile ocazii de după deschiderea scorului le-au aparținut elvețienilor, care l-au pus la încercare pe portarul Arlauskis și în partea secundă.

În prelungiri, în minutul 93, Aebischer a executat o lovitură liberă, respinsă de Arlauskis până la Sierro, care a marcat din apropiere pentru 1-1.

Meciul retur dintre Young Boys Berna și CFR Cluj se va juca marțea viitoare în Elveția.